Author Topic: Therion texty  (Read 55907 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Persephone

  • Star Rider
  • Loyal Dreamer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5214
  • Karma: 232
Re: Therion texty
« Reply #40 on: February 08, 2008, 10:21:09 pm »
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Tys génius!
But then again, who does.

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #41 on: February 08, 2008, 10:24:01 pm »
 :king: genius nejsem, ale šťastný člověk určitě v tuhle chvíli  :)
juchuuuuuu  :yeha:
Fade out.

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #42 on: February 09, 2008, 06:52:58 pm »

Leo, are you roaring to make the world awake again?
...
Fade out.

Offline Persephone

  • Star Rider
  • Loyal Dreamer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5214
  • Karma: 232
Re: Therion texty
« Reply #43 on: February 19, 2008, 05:19:39 pm »
To je který? Omluv mou neznalost, ale já se v obrázcích těchhle šivů, višnů atd. Nevyznám  :-[

Pamatuješ, jak jsem Ti psala o Meyrinkovi?
Ten se v knize "Anděl západního okna" zmiňuje v pražské části o "červeném lvu". V souvislosti s pravou nebastlířskou alchymií... (zřejmě alchymií ducha - Three Treasures?). Vkládá to do úst tuším že, Johna Dee nebo Rudolfa II. - moje paměť je omezená ((:
A něčem podobném se myslím zmiňuje i Paracelsus, nejsem si jistá jestli v díle "Filosofie okultní" nebo v jiném. (moc jsem toho nečetla... :/ )

Je horzně zajímavé, jak všechny kultury - i ty kde lva nemohli přirozeně znát - mají lva vztahující se k moudrosti... a to samé s draky...
But then again, who does.

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #44 on: February 19, 2008, 05:40:50 pm »
To je mother Kali jedoucí na leovi ... :)

to je vážně zvláštní .. máš pravdu lev, draci, ... víš co, myslím si, že něco muselo existovat, i přesto, že lidé nebyli natolik vzdělaní, aby si dokázali vysvětlit, třeba proč zrovna je bouřka a co to vůbec je ten záblesk na obloze, mám nutkavý pocit, že něco vyššího existovalo - existuje.. tolik lidí se přeci nemůže mýlit..

když jsme u těch three trasures, zkus se pokřižovat co uděláš -nahoru ruku na čelo, pak dolů k srdci, pak myslím do prava a pak doleva, nebo tak nějak..
nějak jsem nad tím přemýšlela je to za otce, syna i ducha svatého

jen jsem se koukala na ty runy nahoře je o father Thor, pak se jde dolů na hagalaz - která znamená nejen kroupy ale i záblesk.. "flash of light" a pak se jde na runu Odinovu a  Freyovu.. nějak mi to s  tím i sedlo, možná proto na obalu GK oko prozřetelnosti - svatá trojice je asi všude.. :)

nějaké díla od Paracelsuse zkusím sehnat, uvidím jak úspěšná budu, to je totiž perfektní postřeh :thumbup: děkuju, že jsi to tady napsala :)
Fade out.

Offline Persephone

  • Star Rider
  • Loyal Dreamer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5214
  • Karma: 232
Re: Therion texty
« Reply #45 on: February 19, 2008, 06:00:09 pm »
Já jsem teda líná se podívat, ale tuším, že v Three Treasures zpívají o "salt, sulphur and mercury" což má v alchymii význam "Tří principů" a zastupují:
Salt - Tělo (dále také Matka, Duch Svatý, na úrovni elementů Voda)
Sulphur - Duše (Syn, Oheň)
Mercury - Duch (Otec, Vzduch).

Takže se nemýlíš :)

No neni zač. (: Tuším že z Paracelsa hoodně načpělo celé GK. A hlavně celé společenstvo rotkäpchen (krycí název pro tu společnost s barevnym drakem  :ninja: )

Vidíš, to oko na obalu... když si ho vezmeš i s tim plamenem, tak mi připomíná korunu... a koruna je (nebo prostě podobná pokrývka hlavy) symbolem iniciace afaik.
But then again, who does.

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #46 on: August 17, 2008, 09:16:37 pm »
Vrátím se ještě k tomu svému "slavnému objevu" vztahujícímu se k roku 2012 :

"Při svém východu 21. prosince 2012 Slunce po 26 000 letech opět vyjde v konjunkci průsečnice Mléčné dráhy a roviny ekliptiky, což je na obloze charakterizováno velkým křížem z hvězd a planet..."

kříž = GK a Son of the Staves of time.. ( možná.. třeba ty runy jsou znázornění planet..uprostřed bude Hagalaz - třeba země..to je teorie, ještě se na ni později kouknu)

a zase si tady dovolím poslat starý text :

One day in Maya Calendar
the Winter Solstice is open
...
Ride on Quetzalcóatl and you will reach another day
when Capricorn will change the world
enter into 2012
ancient forecast of the Maya will be true ..

K tomu proroctví jsem našla tohle:
"Mayští pozorovatelé říkají, že toto postavení vůči srdci galaxie otevře v roce 2012 kanál kosmické energii, která proteče Zemí, očistí ji a společně s ní i všechno, co na ní žije, a vše pozvedne na vyšší úroveň vibrace. Tento proces už započal, změny se urychlují a budou se stále zrychlovat."

"Lidstvo přetrvá, ale bude jiné. Hmotné hodnoty se změní, a pak budeme mít příležitost stát se lidštějšími."

ještě jsem uvažovala..dívala jsem se do té své astronomické knížky na Lea a je tam napsané že od hvězdy Leo vyletují meteory leonidy (vždycky po nějaké době) - roj je pozůstatkem Tepleovy komety - v roce 1966 byl v USA meteorický déšť spadlo na sto tisíc meteorů..
mohlo by se třeba tohle stát v 2012 - nevím ..nenapadá mě, co donutí lidi myslet jinak.. "lidštěji"  ???


"....Aztékové věřili, že vodnář je zpodobeníboha Quetzalcóatla, který připlul z východních moří" + "vodnář je v zimní obloze pod pegasem"
a všude psali o přelomovém datu jako o zimní slunovratu v 2012

no a ještě jsem našla tenhle obrázek :

nevím sice vůbec, co to je, ale vypadá hezky a asi s tím souvisí, tak to sem hodím  :D 

Fade out.

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #47 on: August 17, 2008, 09:34:05 pm »
ještě tenhle obrázek je hezký a k tématu (nebo tak nějak)




divný, že když jsem hledala nějakou rekonstrukci planet, jak budou vypadat na zimní slunovrat v 2012 tak jsem nic nenašla leda tak text z bible..  :blink:
"Mathew 24:35-36 “Heaven and earth will pass away, but My words shall not pass away. But of that day and hour no one knows, not even the angels of heaven, nor the Son, but the Father alone.” Jesus Christ."
vtipný  :D začínám se v tom celým ztrácet..a stejně to není ani to, co jsem chtěla napsat .. (myslím, tady ty poslední dva vzkazy)
Mám úplně jiný objev, ale nějak jak mi začalo hrát Deggial, tak jsem zůstala u tady toho tématu..
Zajdu na hvězdárnu a  zeptám se, jestli by mi nemohli zrekonstruovat ty planety na tom malinkým modelu co tam mají..stejně jsem chtěla jít pozorovat hvězdy.. vyfotím to a pak postnu :)



Nu a ještě dodatek k tomu kříži :




« Last Edit: August 17, 2008, 09:36:30 pm by Sigvarthdottir »
Fade out.

Offline Melville

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: 2
Re: Therion texty
« Reply #48 on: August 25, 2008, 07:47:16 pm »
Tak tohle mi bude chvíli trvat než nastuduju a vstřebám, protože tu je TOLIK informací, až se z toho asi zblázním... :insane:
"You speak of knowledge, Judicator? You speak of experience? I have journeyed through the darkness between the most distant stars. I have beheld the births of negative-suns and borne witness to the entropy of entire realities..."

- Zeratul

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #49 on: August 25, 2008, 08:49:28 pm »
možná nemá cenu nad tím dumat, sama nevím, jestli to dává smysl   :whistle:
Fade out.

Offline Persephone

  • Star Rider
  • Loyal Dreamer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5214
  • Karma: 232
Re: Therion texty
« Reply #50 on: August 28, 2008, 06:57:21 pm »
No, já jsem z toho taky nějak mimo (((: Řekla bych, že spousta ty zmíněné astronomické události určitě sedí (:
Jak je to ale ve skutečnosti to ví jenom hlavní hlava všech Červených Karkulek  :ninja:

Já se přiznám, že poslední dobou nemůžu metal ani slyšet. Nějak nemam v povaze zakrnět na jednom hudebním stylu, takže teď jdu spíš ke klasice a tak... z čehož vyplývá jenom jedno - že si z textů GK nepamatuju už skoro vůbec nic a nějak se nemůžu přimět k tomu, si to album poslechnout :)

Nicméně díky moc za informace (: Je fajn, že se o to někdo zajímá (narozdíl ode mě lenocha co si tak akorát předčítá z nějakých teologických publikací a severských autorů...  :D )
But then again, who does.

Offline Melville

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: 2
Re: Therion texty
« Reply #51 on: August 28, 2008, 09:23:55 pm »
Tak si jen ty texty přečti, visí na netu.  :)
"You speak of knowledge, Judicator? You speak of experience? I have journeyed through the darkness between the most distant stars. I have beheld the births of negative-suns and borne witness to the entropy of entire realities..."

- Zeratul

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #52 on: August 28, 2008, 11:13:23 pm »
 :D  ne, že bych na tom byla v poslední době nějak jinak, vždyť víš.. :)
Já Therion neposlouchala už hodně dlouho, až na ten jediný den, kdy jsem si je pustila, pak tady horlivě napostovala spoustu myšlenek, v kterých se taky začínám ztrácet. Pak jsem to chtěla smazat, ale tak.. třeba se k tomu někdy vrátíme  :unsure:


Na Plock jedete?Noaidi, ty tedy nepojedeš určitě, že?žádná změna.. ?

Ju a Melville, Winds jsou prima kapela =)  znáš písničku Of divine nature?




Fade out.

Offline Persephone

  • Star Rider
  • Loyal Dreamer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5214
  • Karma: 232
Re: Therion texty
« Reply #53 on: August 29, 2008, 08:00:34 am »
Kdepak, já na Plock nejedu :/
But then again, who does.

Offline Melville

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: 2
Re: Therion texty
« Reply #54 on: August 30, 2008, 04:00:50 pm »

Na Plock jedete?Noaidi, ty tedy nepojedeš určitě, že?žádná změna.. ?

Ju a Melville, Winds jsou prima kapela =)  znáš písničku Of divine nature?
1. Já na Plock bohužel taky nejedu z finančních důvodů...

2. Samozřejmě že znám Of Divine Nature, mám od Winds celou diskografii. :) Když není rozsáhlá (jako u Therion), tak se dobře stahuje. Ale zase tady v ČR nemůžu najít solidního dodavatele téhle hudby na CD. :disgust:
Nicméně musím uznat, že touto skupinou jsem nakazil už 10 lidí ze svého okolí, což je doposud můj největší úspěch. :whistle:
"You speak of knowledge, Judicator? You speak of experience? I have journeyed through the darkness between the most distant stars. I have beheld the births of negative-suns and borne witness to the entropy of entire realities..."

- Zeratul

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #55 on: September 01, 2008, 03:01:46 pm »
Je mi líto, že Vás tam neuvidím  :(


Melville : Gratuluju =) Mě osobně se líbí jen ta jedna písnička, slyšela jsem ale jenom 4 takže nemůžu posoudit celkově. :) - což mě napadá, založit v české sekci ještě podtéma "Jiné kapely" a smazat tady ten lehký "spam" v Therion textech.. co vy na to?  :)


Fade out.

Offline ViruS

  • NTSMS Football Freak
  • Loyal Dreamer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 624
  • Karma: 12
  • Soldier
Re: Therion texty
« Reply #56 on: September 04, 2008, 07:46:48 pm »
 :fish: What is this? Voodoo? jajajaj . SPAM SPAM  :insane:

Offline Sigvarthdottir

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 276
  • Karma: 22
  • live. learn. grow.
Re: Therion texty
« Reply #57 on: September 04, 2008, 10:17:23 pm »
black cats and voodoo dolls...  :evil2:  :D
Fade out.

Offline Olvir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Re: Therion texty
« Reply #58 on: December 15, 2008, 07:22:24 pm »
Vždy som vedel, že texty majú dačo do seba, no zatiaľ som sa im nikdy tak podrobne nevenoval. Ale možno začnem ...